מלם-תים
ידיעות
מלם מערכות זכתה במכרז להקמת מערכת לניהול ידע עבור רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים
14/04/2015

 

היקף העסקה מוערך במאות אלפי ש"ח * דורון גיגי, מנהל אגף מערכות במלם תים: "הפרויקט עבור רשות האכיפה והגבייה יכלול איסוף הידע הקיים וגיבושו באופן שיאפשר הנגשה של הידע לעובדים וללקוחות ומתן מענה אחיד וממוקד"

 

מנהל רשות האכיפה והגבייה, דוד מדיוני: "אני רואה חשיבות רבה בהנגשת המידע ללקוחותינו ולעובדי הרשות. תחום ההוצאה לפועל הוא מורכב ודינאמי. לפיכך, חשוב להנגיש את הידע הקיים ללקוחותינו וזאת כחלק ממהפכת השירות שאנו מובילים בכל מערכי הרשות.

 

מלם מערכות, מקבוצת מלם תים, זכתה במכרז של רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים, להקמת מערכת לניהול ושיתוף ידע. היקף העסקה מוערך במאות אלפי ש"ח.

 

במסגרת העסקה, תקים חטיבת הפרויקטים במלם מערכות בניהולו של עופר בן דוד מערכת לניהול ושיתוף ידע למערכות תומכות שיחה ולמערכות שירות עצמי. המערכת תשמש לכל הממשקים שבהם הרשות מתקשרת עם האזרחים – ממשק טלפוני, פרונטלי ושירות עצמי – תוך שימוש ביכולות הנגשת תוכן מהמתקדמות שקיימות בתחום. המערכת תשמש את עובדי רשות האכיפה ואלפי אזרחים הבאים עמה במגע.

 

רשות האכיפה והגבייה היא יחידת סמך של משרד המשפטים, המורכבת משתי יחידות: מערכת ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות. הרשות גובה שני סוגים של חובות: חובות לאזרחים וחברות שזכו בהליכי הוצאה לפועל, וחובות למדינה, באמצעות המרכז לגביית קנסות. הרשות פועלת באמצעות 25 לשכות ההוצאה לפועל ברחבי הארץ.

 

הרשות נמצאת בעיצומה של מהפכת שירות, המלווה במיקוד בלקוחות הרשות, הבניית אסטרטגיה ותהליכי שירות תומכים, תוך הכשרה והעמקה של מיומנויות השירות בקרב עובדי ומנהל הרשות.

 

דורון גיגי, מנהל אגף מערכות במלם תים,: "הפרויקט עבור רשות האכיפה יכלול איסוף הידע הקיים וגיבושו באופן שיאפשר הנגשה של הידע לעובדים וללקוחות ומתן מענה אחיד וממוקד, תוך שילוב אמצעים שונים, כמו אתר אינטרנט,  תחנות מידע וצ'אט".

 

מנהל רשות האכיפה והגבייה, דוד מדיוני: "אני רואה חשיבות רבה בהנגשת המידע ללקוחותינו ולעובדי הרשות. תחום ההוצאה לפועל הוא מורכב ודינאמי. לפיכך, חשוב להנגיש את הידע הקיים ללקוחותינו וזאת כחלק ממהפכת השירות שאנו מובילים בכל מערכי הרשות.

 

 

הפתרון של מלם מערכות שבו ייעשה שימוש בפרויקט זה משולב כיום באתרי האינטרנט של בנק לאומי ובנק פועלים ובקרב מאות לקוחות בעולם, שמנהלים את הידע בצורה חכמה. גרסה של הפתרון המיועדת לשימושים פנים ארגוניים בלבד מוטמעת בין היתר גם בחברות מגדל, בזק בינלאומי, אל על, הפניקס ויזה כאל. הפרויקט יושם בסיוע מערכת של חברת  KANA, שנחשבת לאחת המובילות  בעולם בתחום זה ונרכשה באחרונה ע"י חברת ורינט תמורת כ-500 מיליון דולר.

צור קשר  |  מפת אתר  |  English Malam-Team   All rights reserved